IMS Breville/Sage Precision Filter Basket 16/20g Item No. B62.52TH28E
Edge to Edge ø 62.5mm, Height 28mm, 641 holes
Flat Bottom
Circular Holes with Conical Section
Aisi 304 Steel - Food Grade Certified
Matching Tamper Size ø 54mm
IMS Breville/Sage Precision Filter Basket 16/20g - B62.52TH28E
Shipping calculated at checkout
ES13884
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Diners Club
  • Discover
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa
3 in stock
Description
Flat Bottom
Matching Tamper Size ø 54mm